szukaj    
10 lutego 2016 imieniny: Elwira, Jacek, Scholastyka
Aktualności  Google Maps  Galeria  Kontakt  Mapa Gminy  Plan miasta  
Prezentacja gminy
Informatory
Samorząd
Prawo Lokalne
Informacje unijne
Gospodarka
Organizacje pozarządowe
Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
Galeriaodwiedzin: 1233332

Stowarzyszenie Krzyskie Towarzystwo Amazonki

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie: Krzyskie Towarzystwo "Amazonki" pragnie poinformować, że - decyzją Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego - w dniu 18 stycznia 2010 r., uzyskało Status Organizacji Pożytku Publicznego o Nr KRS: 0000330326.

Będziemy wdzięczne, jeżeli zechcą Państwo przekazać 1% podatku dochodowego na Stowarzyszenie Krzyskie Towarzystwo "Amazonki".

Stowarzyszenie Krzyskie Towarzystwo "Amazonki"
ul. Daszyńskiego 10
64-761 Krzyż Wlkp.

KRS 0000330326

Konto:

Nr 88 8362 1044 5506 2763 2000 0010
Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy w Drezdenku O/Krzyż Wlkp.

prezes Stowarzyszenia
Krystyna Kulska


STOWARZYSZENIE  - KRZYSKIE TOWARZYSTWO „AMAZONKI”

Początki

W dniu 18 lutego br. ,dzięki wsparciu Pani Burmistrz Miasta i Gminy Krzyż Wlkp. , Jolanty Korbik, odbyło się spotkanie założycielskie, na którym podjęto uchwałę o utworzeniu Krzyskiego Stowarzyszenia Amazonek. Uchwalono statut i wybrano władze. Prezesem Stowarzyszenia została Krystyna Kulska.


Spotkanie z Pania Burmistrz Miasta Krzyż Wlkp. Jolantą Korbik i Wieceprezes Federacji „Amazonek” Łucją Werblińską

Dnia 29.05.2009r. w/w stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.


Cel i zakres działań

Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, zaś siedzibą miasto Krzyż Wlkp. Jesteśmy jednym z pierwszych i jedynym Stowarzyszeniem o takim charakterze na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Nasze Stowarzyszenie jest członkiem Federacji Polskich Klubów Kobiet po Mastektomii "AMAZONKA".

Nasza organizacja jest organizacją samopomocową, której celem jest reprezentowanie interesów kobiet po leczeniu raka piersi oraz pełna rehabilitacja psychofizyczna. Dzielimy się doświadczeniem - jak żyć mimo choroby, zachęcamy do aktywnego życia, a przy tym do odzyskania jego radości.

Jesteśmy w trakcie organizacji rehabilitacji fizycznej (gimnastyka - od września br.) a od połowy listopada, masażu układu limfatycznego, który jest sprawą priorytetową KAŻDEJ Z NAS.


Spotkania

Krzyskie Stowarzyszenie Amazonek liczy11 członkiń.

Spotkania odbywają się na razie w salce Biblioteki Publicznej w Krzyżu Wlkp., w każdy czwartek tygodnia godz.16.00. (od września termin spotkań ulegnie zmianie, co będzie podane na stronie internetowej Miasta i Gminy Krzyż).


Spotkanie „Amazonek” w Sali Biblioteki Miejskiej Krzyż Wlkp.


Spotykamy się również poza siedzibą Naszego Stowarzyszenia. Takie spotkanie integracyjne na łonie natury miało miejsce 14 lipca br. nad jeziorem Bierzwnik.

Dążymy do rozszerzenie naszej współpracy z Paniami z terenów Gminy Krzyż, gmin ościennych, czyli całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, przedstawiając nasz cel działalności władzom poszczególnych Gmin. 10 lipca spotkałyśmy się z Wójtem i Zastępcą Wójta Gminy Drawsko, a 10 sierpnia ze Starostą naszego Powiatu, Panem Wiesławem Maszewskim, który już zaoferował swoją pomoc.


Spotkanie z Wójtem Gminy Drawsko Markiem Tchórzka i Zastępcą Panią Anną Fręś

Warto wiedzieć, ze poprzez działalność „Amazonek” nie musisz być sama, że nie jesteś jedyną Kobietą zmagającą się z rakiem piersi i nie musisz przeżywać choroby w osamotnieniu. Pragniemy pomagać sobie nawzajem.

Pozdrawiam Wszystkie Panie Amazonki i zapraszam na kolejne spotkania.

 

Prezes Stowarzyszenia
Krystyna Kulska

Wszelkie informacje i zmiany znajdziecie Państwo w serwisie informacyjnym Miasta i Gminy Krzyż Wlkp. (www.krzyz.pl) oraz pod numerem telefonu Pani Prezes 0-880 951 145.

Adres e-mail stowarzyszenia: amazonki.krzyz@interia.pl


Prosimy o zainteresowanie się naszą działalnością oraz wsparcie finansowe na cele rehabilitacji psychofizycznej. Mamy już wsparcie ze strony Starostwa Powiatowego w Czarnkowie oraz Urzędu Miejskiego w Krzyżu Wlkp.  Osoby prywatne, zakłady pracy oraz instytucje, które zechciałyby nas wspomóc prosimy o przekazywanie datków na konto:

Nr 888362 1044 5506 2763 2000 0010
Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy w Drezdenku O/Krzyż Wlkp.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.
Krystyna Kulska

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link