szukaj    
10 lutego 2016 imieniny: Elwira, Jacek, Scholastyka
Aktualności  Google Maps  Galeria  Kontakt  Mapa Gminy  Plan miasta  
Prezentacja gminy
Informatory
Samorząd
Prawo Lokalne
Informacje unijne
Gospodarka
Organizacje pozarządowe
Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
Galeriaodwiedzin: 1233332

Draweński Park Narodowy - Prośba o udostępnienie informacji

Drawieński Park Narodowy zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących obecności wilka na terenie Parku i w jego sąsiedztwie. Informacje prosimy przekazywać na adres mailowy: dpn@dpn.pl,  za pomocą formularza kontaktowego lub listownie na adres:

Drawieński Park Narodowy,
ul. Leśników 2,
73-220 Drawno.


Drawieński Park Narodowy informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą zastrzelenia w trakcie polowania zbiorowego w otulinie Parku oraz na obszarze Natura 2000 PLH320046 Uroczyska Puszczy Drawskiej dwóch dorosłych wilków, Służby Parku podjęły wzmożone monitorowanie watahy wilków zamieszkującej obszar Parku.

Warto wspomnieć, że monitorowanie wilka na terenie DPN rozpoczęło się od momentu zauważenia pierwszych śladów jego bytności w 2010 roku. Najpierw nadzór prowadzony był przez Służby Parku, a od 2011 roku również przy współpracy ze Stowarzyszeniem dla Natury Wilk.

Wilk jest gatunkiem chronionym zarówno prawem polskim (ochrona gatunkowa w Polsce, ochrona strefowa), jak i prawem międzynarodowym (Konwencja Berneńska, Konwencja Waszyngtońska, Dyrektywa Siedliskowa). Jest gatunkiem priorytetowym w ochronie w ramach europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000.

Naturalne pojawienie się wilka na terenie Puszczy Drawskiej jest bardzo dobrym wskaźnikiem jakości naszej przyrody. Warto wspomnieć, że dzika populacja wilka na terenie Puszczy Drawskiej utrzymywała się do końca lat 60-tych XX w. Pojedyncze osobniki spotykane były jeszcze w latach 1970-79.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link